Nejen sluneční, bez nichž se brzy neobejdeme, ale i brýle dioptrické, které jsou pro mnohé z nás nepostradatelným doplňkem. Doplňkem nejen praktickým, ale i slušivým. Tak by to alespoň mělo být v ideálním případě. Brýle dokážou s naším obličejem divy. Nejen v tom dobrém slova smyslu, kdy můžou naši tvář zkrášlit, rozsvítit a zharmonizovat, ale bohužel i v tom špatném. Zachmuřit, zdeformovat a „zestařit“. A to určitě nechce žádná z nás.
žena v brýlích u zrcadla
Mějte na paměti, že tvar obrouček by neměl kopírovat tvar obličeje, ale také by neměl jít úplně proti jeho přirozeným liniím.
Pokud máte kulatou tvář, vyhněte se kruhovým tvarům, v nichž by váš obličej vypadal ještě baculatější. Ostře hranaté typy by zase působily „tvrdě“. Ideální bude něco mezi. Slušet vám budou spíš větší tvary s oblými hranami, které budou působit harmonicky. Nebojte se výraznějších rámků ani barev a povyšte své brýle na „šmrncovní“ módní doplněk.
brýle ladící s oblečením
Máte oválný obličej?Pak se máte, protože si můžete dovolit téměř všechny tvary brýlí. Využijte toho a sáhněte po lehké extravaganci. Co třeba kulaté brýle z želvoviny, dřeva nebo průhledného plastu?
Hranatý tvar obličejemůže dobrý výběr rámků zjemnit. Pokud máte tento krásný, ale poněkud dramatický tvar tváře, vybírejte brýle oblých tvarů, které změkčí vaše ostré rysy.

Trojúhelníkový, nebo také srdíčkový tvar obličejeto má s výběrem brýlí asi nejsložitější. Potřebuje vyvážit proporce tváře s úzkou bradou a poměrně širokým čelem. Může to zkusit s úzkými obdélníkovými obroučkami, nebo naopak výraznými brýlemi připoutat pozornost k očím.
elegance v brýlích
Pár důležitých rad pro všechny nositelky brýlí.
·         Zkoušejte, dokud vám brýle dokonale „nesednou“
·         Nebojte se výrazných barev a materiálů a své brýle noste s hrdostí
·         Horní rám brýlí by neměl sahat nad obočí
·         Dolní hrana brýlí by se neměla dotýkat tváří
·         Postranice by neměly přesahovat šířku obličeje

Summary
Nosíte brýle? Povyšte je na módní doplněk
Share