Volný čas bychom měli trávit pokud možno aktivně, zejména pokud se po většinu pracovní doby nehneme od pracovního stolu. Pohyb je důležitý nejen pro naše zdraví a dobrou psychickou kondici, ale také formuje naši postavu. Zdravý vzhled je důležitou podmínkou našeho sebevědomí. Do práce nemůžeme chodit v kterémkoliv oblečení, buď nosíme daný stejnokroj, nebo musíme respektovat určité požadavky společenských pravidel i zaměstnavatele. Pro muže to nejčastěji znamená nošení pánského obleku, případně společenských kalhot a košile. Dámská móda je v tomto ohledu přece jen o něco variabilnější, takže v pořádku jsou jak šaty, sukně s halenkou, tak i například dámský kostýmek. Je jasné, že když přijdeme domů, rádi se z této naší pracovní „uniformy“ převlečeme do něčeho volnějšího a pohodlnějšího.
pozice jógy
Jaké oblečení volit pro sportovní aktivity?
Oděvem volného času se zaobírá celá řada specializovaných firem. Ty vyrábějí doslova nepřeberné množství sportovních oděvů. Nejčastěji bývají vyrobené z umělých vláken, neboť ty disponují lepšími funkčními vlastnostmi. Lépe odvádí pot, rychleji schnou, nemačkají se a umožňují tělu volně dýchat. Pokud se věnujete některému ze sálových sportů, které jsou v našich podmínkách asi nejrozšířenější, můžete vybírat z oblečení, které je pro tyto aktivity určené. Nabízí se sálová obuv s bílou podrážkou, dámské polyesterové topy či pánská trička, která odvádějí vlhkost od těla. Dámské sportovní podprsenky skvěle zpevní tělo v oblasti ňader. Dámské modely často kladou důraz i na eleganci, snaží se vyzdvihnout tělesnou krásu žen.
muž s míčem
Oblečení pro venkovní sporty?
V tomto případě kladou výrobci kromě funkčnosti důraz také na bezpečnost. U nás se jedná zejména o cyklistiku, lyžování a běh. Například kvalitní cyklistická bunda by měla mít prodloužená záda, odvětrávání a měla by být opatřena reflexními prvky, které zvýší vaši bezpečnost při jízdě. Kromě kvalitního sportovního oblečení byste měli při provozování jakéhokoliv sportu myslet na pořízení dobré sportovní obuvi a dalších ochranných prvků jako je například helma či bederní pás, abyste případné riziko zranění snížili na minimum.