1.      Grand Central

Dřív to bylo unavené, ponuré vlakové nádraží, nyní prošlo přes pět let trvající proměnou, která stála 600 milionů liber.  Grand Central se stalo hlavním dopravním a nákupním centrem, s více než 60 ti prodejnami v grandiózním prostoru. Je to místo, které poprvé vidí mnoho lidí při příjezdu do města a působí jako skvělý úvod do Birminghamu.
 birmingham anglie

2.      Muzeum klenotnictví

Birmingham byl během Průmyslové revoluce znám jako "město tisíce obchodů" a jeho klenotnictví bylo světoznámé. Muzeum šperků obsahuje jedinečně zachovanou dílnu, která je ukázkou toho, jaký byl život pro zaměstnance, kteří dlouhá léta pracovali ve vyčerpávajících podmínkách, aby se jejich výtvory mohly prodávat po celém světě. Jeho pozoruhodný příběh z něj dělají zvláštní místo, kde se dozvíte, jak se Birmingham stal městem, které je dnes.
 

3.      Náměstí sv. Pavla

Také ve čtvrti Šperků, jen kousek od ruchu centra města, leží toto odlehlé gruzínské náměstí, je to jedno z nejkrásnějších míst v Birminghamu. Všechny čtyři strany jsou obklopené vzrostlými stromy, ulicemi s vinárnami, kavárnami a i salónky. Na náměstí můžete obdivovat i hezký kostel sv. Pavla, který sídlí v centru.
 

4.      Digbeth Dining Club

Birmingham se může pochlubit čtyřmi restauracemi oceněné Michelinskou hvězdou, ale jeho opravdovým gastronomickým epicentrem je Digbeth Dining Club, oceněná street food akce, která se pravidelně koná od roku 2012. Probíhá každý víkend, pod nádhernými viktoriánskými železničními oblouky Lower Trinity Street v Digbeth. Desítky stánků nabízejí některé z nejvíce kreativních pokrmů, které region nabízí, a to v rušné atmosféře, kde hrají živé kapely a DJové.
 lavice v hale

5.      Aston Hall

Aston Hall je krásná památka, je to 400 let staré panské sídlo, s nádherně upravenými zahradami. Muzeum od roku 1858, si návštěvníci mohou vychutnat procházkou skleněnými místnostmi a obdivovat při tom majestátní Long Gallery.

5 důvodů, proč navštívit Birmingham, druhé město Británie
3.6 (72.5%)8